„Wrocławska podróż do…” – nasza przygoda z TVP Wrocław


„Wrocławska Podróż do…”

We wrześniu 2013 r. zaprzyjaźniliśmy się z Wrocławską Telewizją Polską i razem wyruszyliśmy w podróż. Każdy wspólnie nakręcony odcinek to podróż do ludzkiego serca, w którym mieszczą się wspomnienia: i te dobre i złe, ale i wszystkie emocje: radości, smutki, nadzieje.

W każdym odcinku bohaterami są nasze dzieci. To nie wyreżyserowany serial, gdzie aktorzy przyjmują wyznaczone role. To historie, które naprawdę się zdarzyły i którymi nasze dzieci chciały się podzielić. Nie będziemy ukrywać, że zanim rozpoczęliśmy współpracę z TVP Wrocław, mieliśmy kilka dylematów: czy to dla dzieci dobre? Czy warto wracać do przeszłości? Czy dzieci w ogóle będą chciały przed kamerą opowiedzieć o sobie i o tym jak żyją? Na szczęścia przyjazna atmosfera, którą stworzył zespół telewizji i opieka naszych pracowników spowodowała, że dzieci nawet nie czuły, że jest obok nich kamera. Przed każdym odcinkiem były informowane o tym, że mogą powiedzieć tyle ile zechcą. Nic na siłę. Ze zdumieniem obserwowaliśmy ich odwagę. Ale i chęć. Chęć opowiedzenia o tym, co w duszy gra. Nazwaliśmy to pewnym „katharsis” dla dzieci. I faktycznie tak często było.

Odcinki nagrane z TVP Wrocław pokazały również pracę cudownych wolontariuszy w Projekcie „Wrocławska Podróż do Wolontariatu” oraz życie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Efekty tych wszystkich działań? Zobaczcie sami.