1. Lato w Teatrze- współpraca z Wrocławskim Teatrem Lalek.
"Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu." (www.latowteatrze.pl)
2013 rok- 20 wychowanków WCOW przygotowało spektakl "Po-MOCNI".
2014 rok- 20 wychowanków WCOW przygotowało spektakl "Miasto TO MY".
2015 rok- Wrocławski Teatr Lalek uzyskał dofinansowanie na letnie warsztaty integracyjne, które odbędą się w pierwszej
połowie lipca. Czekamy na rezultaty!
2. "Głos wykluczonych"
Głos wykluczonych to projekt Fundacji Jutropera i Michała Znanieckiego. Jego ideą jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli teatralno-muzycznych.
Generation P: Prokofiev, spektakl teatralny z muzyką Sergiusza Prokofiewa według autorskiego scenariusza Michała Znanieckiego był tematem II edycji projektu "Głos wykluczonych."
Wychowankowie Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania stali się głównymi bohaterami znanej baśni „Piotruś i Wilk”. Przy współpracy z seniorami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu oraz Młodą Polską Filharmonią pod dyrekcją Adama Klocka przygotowali piękny spektakl, który odbył się w lipcu w Studio im. Grotowskiego przy Grobli oraz w grudniu 2014 roku w Teatrze Muzycznym Capitol.
Więcej o projekcie: http://wroclaw2016.pl/tag/glos-wykluczonych/
3. "MOST(I)Y"
MOST(l)Y łączy w sobie elementy słuchowiska i audiowycieczki, małego spektakludokumentalnego i szkicu portretowego. Niczym w Grze w klasy Julio Cortázara uczestnicy wybierają swój własny sposób poruszania się po historiach, które dzieją się zawsze w określonych miejscach, są z nimi nierozerwalnie splecione. To podróż realna i metaforyczna zarazem, próba stworzenia emocjonalnej mapy realnie istniejących miejsc. Podążając za opowieścią, tworzoną przede wszystkim za pomocą środków akustycznych, wyobraźnia i osobisty kontakt każdego z uczestników pozwolą wypełnić jej granice, intensywnie doświadczyć tego wycinka czasoprzestrzeni.
Przewodnikami po obszarach intymnych, nieoficjalnych, pozostających poza publicznym dyskursem są wrocławskie dzieci i młodzież. To z perspektywy młodych twórców: ich opowieści, wiedzy i niewiedzy, doświadczeń i osobowości uczestnicy spojrzą na to, co wydaje się dobrze znane. Eksperci od własnego życia, od dnia codziennego, samodzielnie stworzą artystyczną wypowiedź, która nie udaje rzeczywistości. Przedstawia jedynie złożony świat, w którym jednostka nadal się liczy, zaś prawda przybiera zawsze postać narracji.
Autorzy projektu: Marta Kurowska, Bartosz Kurowski, Hubert Michalak, Robert Maniak.