WCOW na sportowo


Nuda? Na pewno nie we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania.

Codzienność u nas to nie tylko szkoła, lekcje i obowiązki domowe. Jest również czas na rekreację i aktywność sportową.

Dzięki kreatywności Pana Marcina- wychowawcy z placówki przy ul. Borowskie, co tydzień odbywają się  zajęcia Zumba Kids prowadzone przez Panią Magdalenę Sabat. Jeżeli kiedykolwiek mieliście okazję brać udział w zajęciach zumby, wiecie ile endorfin uwalnia się podczas godzinnego treningu. Zumba to nie tylko sposób na odchudzanie, choć po zimie czasami trzeba zająć się zbędnymi kilogramami J Dla naszych dzieci Zumba to sposób na rozładowanie napięć, integrację i radośnie spędzony wspólnie czas. Zumba ma również niezwykły wymiar edukacyjny: dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, kształtuje się ich kreatywność i pamięć.

Ale Zumba to nie wszystko…

Dzięki uprzejmości Pana Mirosława Gorczycy- Prezesa Zarządu Redeco sp. z o.o. nasi wychowankowie mają również możliwość nieodpłatnego uczestniczenia w zajęciach na basenie. Nic tak nie odpręża jak woda! Już nie wspominając o tym ile energii trzeba na basenie spożytkować. Dzięki takim zajęciom nasze dzieci wracają do placówki w pełni zrelaksowane, a co niektórzy już w drodze powrotnej zasypiają ze zmęczenia J

Jak nie basen, ani zumba, to również boisko na osiedlu sprawdza się znakomicie. To również integracja z mieszkańcami osiedla. Piłka nożna łączy!

Mierzyć wysoko...

Zaś nasi starsi wychowankowie mierzą równie wysoko! Dosłownie i w przenośni J Wizyta na ściance wspinaczkowej miała oddźwięk nie tylko fizyczny, ale również można by rzec…duchowy. Każdy z nas ma w życiu cel, idzie wybraną ścieżką bądź jej wytrwale poszukuje. Nie zawsze jest łatwo. Czasami trzeba się mocno natrudzić by dopiąć swego. Tak samo jak na ściance wspinaczkowej. Każdy krok przybliża nas do celu. Trzeba mieć silne ręce by wspiąć się jak najwyżej, ale wykazać się również i odwagą i sprytem. Mamy nadzieję, że życie naszych dorastających wychowanków będzie układało się tak sprawnie, jak wspinaczka na ściance. Trzymamy mocno kciuki!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.